هیچ وقت از رئیس و بالادست خود سبقت نگیرید

هیچ وقت از رئیس و بالادست خود سبقت نگیرید

هرگز حس برتری رئیس و بالادست خود را از بین نبرید همچنین به منظور تحت تاثیر قرار دادن او هوش و مهارت خود را به رخ نکشید زیرا این امر موجب ایجاد حس نا امنی و ترس در وجود او می گردد و شما را به عنوان یک رقیب در نظر می گیرد که همین موضوع باعث می شود تا سعی کند شما را کنار گذاشته یا از آموختن مطالب جدید به شما خودداری نماید، بگذارید تا با هوش تر از آنچه هست به نظر برسد تا بتوانید به اهداف خود برسید.

فرض کنید شما به عنوان یک کارگر ساده و شاگرد در یک مکانیکی یا آرایشگاه و یا . . . مشغول به کار می شوید در صورتی که همه مهارت ها و توانایی های خود را به رخ رئیس یا استاد خود بکشید به احتمال خیلی زیاد این رفتار شما موجب مشود که او به فکر کنار گذاشتن شما باشد و یا ایکنه مهارت جدیدی از او یاد نمی گیرید.(البته اگر فرد باهوشی باشد.)

*آسمان جولانگاه یک خورشید است. هرگز مانع تابش نور خورشید نشوید و با درخشش آن رقابت نکنید؛ بلکه در آسمان ناپدید شوید تا شکوه ستاره ی برتز نمایان شود.*

در پایان لازم به ذکر است که چنانچه بالادست شما در حال افول می باشد از درخشش نسبت به وی نترسید اما اگر موقعیت محکمی دارد و از توانایی و قدرت او مطمئن هستید از او پیشی نگیرید.

خلاصه ای از اولین قانون کتاب 48 قانون قدرت رابرت گرین

اگر هندوانه با چاقو به جنگ برخیزد این خودکشی است نه قهرمانی

مطلب پیشنهادی :

زبان بدن

کامران بیگدلو
Author: کامران بیگدلو

کارشناس مهندسی شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *